ZAKRES CZYNNOŚCI

Pracownika Urzędu Gminy w Olszówce

 

Stanowisko: Inspektor ds. gospodarki wodno-ściekowej

Nazwisko i imię: Domowicz Rafał

 

Kontakt:

Urząd Gminy w Olszówce

Parter, pokój nr 3

Tel. (63) 26-17-628

e-mail: urzad.gminy@olszowka.org.pl

 

Godziny pracy: poniedziałek - piątek od 7.30 do 15.30

 

Podstawowym obowiązkiem pracownika samorządowego jest:

-        terminowe i rzetelne wykonywanie powierzonych zadań i kompetencji,

-        efektywne wykorzystywanie czasu pracy,

-        przestrzeganie ustalonego czasu pracy i porządku,

-        dokładne i sumienne wykonywanie poleceń przełożonych,

-        przestrzeganie tajemnicy państwowej i służbowej,

-        zachowanie się z godnością w miejscu pracy i poza nim,

-        przestrzeganie przepisów i zasad bezpieczeństwa.

 

Zadania realizowane na stanowisku do spraw gospodarki wodno-ściekowej:

1.        Prowadzenie rejestru przydomowych oczyszczalni ścieków, wydawanie uzgodnień zezwalających na budowę, przyjmowanie zgłoszeń eksploatacji.

2.        Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania zezwoleń dla przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych w oparciu o przepisy ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

3.        Sporządzanie umów na zrzut ścieków na oczyszczalnię ścieków w gminie Olszówka.

4.        Prowadzenie rejestru przedsiębiorców posiadających zezwolenie w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych.

5.        Przyjmowanie i weryfikowanie sprawozdań kwartalnych przedsiębiorców posiadających zezwolenie w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych

6.        Sporządzanie zestawień, sprawozdań, informacji o rodzaju i ilości odebranych nieczystości ciekłych

7.        Wyliczanie opłat za usługi wodne związane ze zbiorowym zaopatrzeniem w wodę i zbiorowym odprowadzaniem ścieków w rozumieniu ustawy Prawo Wodne

8.        Prowadzenie spraw związanych z jakością wody przeznaczonej do spożycia zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków oraz Rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 13 listopada 2015 r. w sprawie jakości wody przeznaczonej do spożycia przez ludzi, w tym m.in. zlecanie badań wody w ramach kontroli wewnętrznej, wyznaczenie punktów poboru wody, ustalanie harmonogramu poboru wody, sporządzanie procedur postępowania na wypadek pogorszenia jakości wody.

9.        Organizacja prac związanych z przeprowadzeniem analizy ścieków na oczyszczalni ścieków.

10.    Sporządzanie uchwał i zarządzeń związanych z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w tym w szczególności: taryfy i regulamin.

11.     Opracowanie i kalkulacja taryf: cen i stawek za dostawę wody i odprowadzanie ścieków zgodnie z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków.

12.    Prowadzenie rejestru odbiorców usług zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków, w tym sporządzanie projektów umów z odbiorcami indywidualnymi i odbiorcami zewnętrznymi.

13.    Prowadzenie rejestru wodomierzy, w tym procedura wymiany wodomierzy ze względu na ich termin legalizacji, uszkodzenia lub awarie.

14.    Prowadzenie postępowań w sprawie wydawania warunków przyłączenia do sieci wodociągowych i kanalizacyjnych, jak i postępowań dotyczących nielegalnych podłączeń do w/w sieci.

15.    Wydawanie uzgodnień związanych z projektem przyłączy wodociągowych i kanalizacyjnych.

16.    Sporządzanie dokumentów odbiorowych na wykonane sieci wodociągowe i przyłącza wodociągowe i kanalizacyjne.

17.    Uzgadnianie tras projektowanych sieci gazowych, energetycznych, teletechnicznych itp. w zakresie kolizji z uzbrojeniem wodno-kanalizacyjnym.

18.    Przyjmowanie zgłoszeń dotyczących występowania awarii wodociągowych i kanalizacyjnych. Prowadzenie rejestru awarii występujących na sieciach i przyłączach.

19.    Sporządzanie sprawozdań statystycznych i informacyjnych dotyczących eksploatacji stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków i urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych związanych z ustawą o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków i wynikających z prowadzonych zagadnień.

20.    Prowadzenie spraw bieżących związanych z obiektami: stacji uzdatniania wody, oczyszczalni ścieków , w tym aktualizacje pozwoleń wodno-prawnych, przeglądy, nadzory (Urząd Dozoru Technicznego), rejestry pracy związanych z ich obsługą.

21.    Prowadzenie wykazu hydrantów przeciwpożarowych znajdujących się na sieciach wodociągowych wraz z ich dokładną lokalizacją, opisem, stanem technicznym w nawiązaniu do ustawy o ochronie przeciwpożarowej.

22.    Opracowanie i wdrażanie wieloletniego planu rozwoju i modernizacji urządzeń wodociągowych i urządzeń kanalizacyjnych na podstawie ustawy o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków, w tym również prowadzenie inwestycji z zakresu wodociągów i kanalizacji, nadzór nad ich realizacją, sporządzanie wniosków inwestycyjnych.

23.    Prowadzenie spraw dotyczących pozwoleń wodnoprawnych na pobór wód podziemnych oraz odprowadzanie ścieków (realizacja warunków w nich zawartych oraz ich aktualizacja)

24.    Współpraca z konserwatorem sieci i urządzeń wodociągowo-kanalizacyjnych.

25.    Współpraca przy planowaniu i realizacji inwestycji związanych ze stanowiskiem, w tym przygotowywanie i przeprowadzanie procedur zamówień publicznych do 130.000 zł  (np. materiały, usługi) związanych z bieżącą eksploatacją urządzeń wodociągowych i kanalizacyjnych, w tym sporządzanie umów